O NÁS

O nás:

Řidičský průkaz se stává součástí základního vzdělání člověka. Naše autoškola Vám k tomuto vzdělání pomůže tím, že Vás důkladně připraví na závěrečné zkoušky a získání řidičského průkazu dle Vámi vybrané skupiny.

V Autoškole Zapletal máte možnost získat řidičská oprávnění k řízení všech druhů motorek, osobních a nákladních automobilů a přívěsů k nim. Dále pak provádíme kondiční jízdy, školení řidičů a další navazující služby.

Hovoří za nás nejen dlouholetá tradice ale i tisíce spokojených řidičů. Pokud nemáte řidičský průkaz a uvažujete o jeho získání, naše stránky Vám jistě pomohou se správně rozhodnout.

Rádi Vás uvítáme v naší autoškole.

Součanost

AUTOŠKOLA ZAPLETAL je soukromým zařízením pro výcvik budoucích řidičů. Patří v současné době ke známým a úspěšným autoškolám nejen v Přerově. Naše sídlo je v Přerově, Palackého 21 (nad Pasáží – prodejnou nábytkem) a také Bystřice pod Hostýnem, 6. května 1 (areál fy. Deona 1.patro)

Majitelem jsou paní Ilona Petrášová a pan Ladislav Petráš, kteří svou prací a individuálním přístupek ke každému žákovi šíří dobré jméno. Hovoří za ně i vysoká úspěšnost při závěrečných zkouškách a profesionalita nových řidičů.

Výukou se autoškola zaměřuje na všechna řidičská oprávnění skupin A, B, B+E, C, C+E, D, D+E, dále pak na kondiční jízdy, školení řidičů i individuální výcvik.

Teoretická výuka probíhá v prostorách autoškoly jak v Přerově, tak i v Bystřici pod Hostýnem.

Jízdy se zprvu trénují na moderních trenažerech, simulujících různé silniční situace, a pak teprve následuje jízda na autocvičišti. Po absolvování základních dovedností se adepti na ŘP pouští do provozu.

Technická příprava probíhá jednak v učebně na pomůckách, ale i automobilu. Zdravotní příprava probíhá v učebně.

Historie

Autoškolu v roce 1991 založil pan Josef Zapletal názvem AUTOŠKOLA JOSEF ZAPLETAL. V té době dokázal veškeré poznatky s dvacetileté praxe v autoškolách zúročit a svou obdivuhodnou pílí a houževnatostí a především trpělivostí si zakrátko získal dobré jméno v oblasti autoškol.

Auta a výcvik se pro něho stal životním smyslem a koníčkem. Dokonce se o něm tvrdilo, že naučí řídit kohokoliv. Toto dokazoval velmi úspěšnými závěrečnými zkouškami adeptů. A nebylo jich za tu dobu málo.

Výcvik se prováděl zpočátku v učebně na ul. B.Němcové v Přerově, ale později se přesídlila na ulici Palackého 21. Praktické jízdy byly prováděny na vozech Škoda 110, 120, a Favoritech, u motocyklů pak na Simsonech a Jawě 350. Teprve později přibyly Felicie.

Rok 2000 byl pro autoškolu černým rokem. Její zakladatel Josef Zapletal podlehl zákeřné nemoci a hrozilo, že autoškola přestane vyučovat. Jeho dcera a současná majitelka autoškoly Ilona Petrášová však výuku převzala a pokračovalo se dál.

Nyní má autoškola pozměněný název na AUTOŠKOLA ZAPLETAL, a pokračuje v dobrých šlépějích svého zakladatele.

Přihlásit se do kurzu v naší autoškole můžete hned několika způsoby:

Elektronický formulář – přihláška online

Pokud se osobně nedostavíte do pěti pracovních dnů potvrdit vaši přihlášku, tato bude stornována!